Bebeğiniz Biberon ile Beslenemiyor mu?

Bebeğiniz Biberon ile Beslenemiyor mu?

Bebeğime ek gıdalar vermeye ne zaman başlamalıyım?

Ek gıda döneminde bebeğinizin günlük süt ihtiyacı 500mldir. Bu dönemde bagısıklık sisteminin gelisimi icin onu mutlakta dogru miktarda anne sütü ya da anne sütü yeterli değilse Aptamil devam sütü ile besleyebilirsiniz.

Bazı bebeklerin biberon ile süt içme alışkanlıkları yoktur. Eger sizin de bebeğiniz benzer problemler yaşıyorsa aşağıdaki önerilerimizi deneyebilir ya da ücretsiz danışma hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Onu kaşıkla beslemenin yolları:

Bebeğiniz Biberon ile Beslenemiyor mu?

  • Aptamil devam sütünü hazırlayıp(150 veya 180 ml) içine kahvaltı malzemelerini karıştırarak koyulaştırıp kaşıkla yedirebilirsiniz.
  • Aptamil devam sütünü hazırlayıp içine Milupa 8 tahıllı ve ballı yada Milupa 7 tahıllı ürününü karıştırarak koyulaştırıp kaşıkla verebilirsiniz.
  • Aptamil devam sütü içine meyveler ekleyerek koyulaştırabilirsiniz. Muz ,elma, armut, şeftali, kayısı uygun meyvelerdir.
  • Aptamil devam sütünü bebeğinizin sebze veya mercimek çorbalarına ekleyebilirsiniz.
  • Milupa Sebzeli kavanoz ürününe Aptamil devam sütü ekleyerek sütlü sebze çorbası yapabilirsiniz.
  • Aptamil devam sütü ile bebeğinizin muhallebisini yapabilirsiniz. (200 ml su 2 tatlı kaşığı pirinç unu ile pişirilir, pişme işlemi bittikten sonra 6 ölçek Aptamil devam sütü ilave ederek karıştırılır, muhallebiniz hazırdır)
  • Hazırlamış olduğunuz 150 ml Aptamil 2 veya 3 devam sütüne, katı meyve sıkacağında sıkıp tel süzgeçten süzdüğünüz havuç suyundan 60 ml kadar ilave ederek bebeğinize havuçlu devam sütü hazırlayabilirsiniz. Bebeğiniz havuçlu Aptamil devam sütünü severek içecektir.
  • Hazırlamış olduğunuz 150 ml Aptamil 2 veya 3 devam sütüne, katı meyve sıkacağında sıkıp tel süzgeçten süzdüğünüz elma suyundan 50 ml kadar ilave ederek bebeğinize elmalı devam sütü hazırlayabilirsiniz. Bebeğiniz elmalı Aptamil devam sütünü severek içecektir.

Aşağıdaki butonları kullanarak üyesi olduğunuz sitelerde bu sayfayı sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz.

Uzmana Danışın

Üye olun, daha detaylı bilgilere ulaşın.

Milupa Uzmanları Yanıtlıyor
Milupa Uzmanları Yanıtlıyor