Haberler

Milupa markası olarak, bebek beslenmesi alanındaki yüzyılı aşın tecrübe ve uzmanlığımız ışığında bebeklerin en doğru beslenme olanaklarına ulaşabilmesini birincil önceliğimiz olarak görüyoruz.

Bunun için de yıllardır tüm ürünlerimizi Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yayılmış üretim tesislerimizde bebeklerin en sağlıklı şekilde beslenmesini amaçlayarak üretmekteyiz.

Tüm ürünlerimizi kaliteli tarımsal hammadde temini, üretim, depolama ve dağıtım konularında sarfedilen gayretle, hem Avrupa Birliği hem de ülkemiz kanunlarına uygun bir şekilde tüketicilerimize sunuyoruz.

Ürünlerimizde, sadece Avrupa Birliği Kanunlarına uygun olduğu sertifikalandırılmış hammaddeler kullanılıyor. Tüketicimize sunulmaya hazır ürünlerimiz, geliştirilmiş kontrol sistemleriyle laboratuvarlarımızda GDO açısından, diğer konularda da olduğu gibi test edilmekte ve ancak bundan sonra tüketicilere sunulmaktadır.

Bu nedenle tüm Milupa ürünleri GDO açısından güvenlidir.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için ücretsiz bir şekilde Anne Bebek Kulübü’ndeki Uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Bebeklerin bağışıklığını güçlendirmek için birçok klinik çalışma yapan Milupa, bebeklerin sağlıklı ve güvenilir beslenmeleri konusunda maksimum hassasiyet göstermektedir.

Milupa
Basın Açıklaması

26 Mayıs 2014

Bazı internet siteleri ve sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin açıklamamızdır:
Firmamız tarafından 2013'ün Kasım ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı analiz ve kontroller sonrasında ithaline izin verilen 28.03.2015 parti numarasına sahip Aptamil Tahıl Karışımı ürünümüz, Avrupa Birliği Bebek Beslenmesi Direktifleri’ne uygun olarak Portekiz'de üretilmiş olup hiçbir şekilde Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) içermemektedir.

Uzun yıllardır piyasada bulunan ve ithal edilen bu ürünün her partisi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mevzuat gereği rutin olarak GDO analizine tabi tutulmaktadır, sonuçları negatiftir (GDO içermiyor). Buna ilave olarak, şirketimiz tarafından ürüne Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği iki ayrı laboratuarda yaptırdığımız analizler de "negatif" (GDO içermiyor) çıkmıştır.

Ülkemizde GDO analizlerinde kullanılması gereken yöntem konusunda görüş birliği olmaması nedeniyle; tüm laboratuarlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı ve yetkilendirilmiş olmasına rağmen, yapılan çalışmaların kalibrasyon dereceleri de farklı olabilmektedir. Nitekim bu ürüne ait laboratuar analizlerindeki sonuç farklılıkları da bu durumu göstermektedir. Numune alınırken ya da laboratuarlarda çalışma yapılırken ya da süreç içerisindeki tüm aşamalarda meydana gelebilecek bulaşma ihtimali de her laboratuarın farklı sonuçlara ulaşmasına neden olmaktadır. Bu konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile iletişimimiz devam etmektedir. Bakanlıkça yetkilendirilmiş 3 farklı laboratuardan aynı parti numarasına sahip ürünlerimiz için mevzuata uygun analiz sonucu çıkmıştır. Bu aşamada, mevzuatın gerektirdiği tüm yasal işlemler devam etmektedir. İhtiyati tedbir olarak ilgili parti nolu ürünümüzü piyasadan toplamış bulunmaktayız.

Müşteri memnuniyeti bizim için öncelikli ve esastır; eğer tüketicilerimizin elinde bu parti no'lu ürün mevcut ise satın alınmış ürünler satın alma noktasına bedeli kendilerine ödenmek kaydı ile geri verilebilir ya da Numil Gıda Ürünleri San Ve Tic A.Ş Levent Mah. Cömert Sk. Yapı Kredi Plaza B Blok K:7 adresine gönderilebilir.

Bundan sonraki süreçte ürünümüzün güvenli ve sağlık açısından hiçbir zararının olmadığını elimizdeki tüm belgelerle ortaya koyacağımızı bilgilerinize sunarız.

Daha fazla bilgi için lütfen 0 532 755 04 14 nolu hattı arayabilir veya milupa@milupa.com.tr ye mail gönderebilirsiniz.

Not: Son tüketim tarihi 28.03.2015 dışında olan herhangi bir Aptamil Tahıl Karışımı ya da herhangi başka bir ürünümüz için bu iddia söz konusu değildir.

Saygılarımızla
Numil Gıda A.Ş

Sıkça Sorulan SorularTarım Bakanlığı' ndan alınmış en güncel raporları aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Rice Corn Pre 250g)
Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı Kaşık Maması ( İthalat)
Aptamil 1 1,2 kg
Aptamil 2 900 gr
Aptamil 3 350 gr
Aptamil 4 600 gr
Aptamil 5 300 gr
Aptamil 5 900 gr
Aptamil Sütlü Çikolata Parçacıklı
Aptamil Sütlü Biskuvili Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Biscuit 500g)
Aptamil Sütlü İrmikli Meyveli
Aptamil Sütlü Muzlu Pirinçli
Aptamil Sütlü Tahıllı Armutlu 250g
Makarnalı Hindili Domates Çorbası
Tavuklu 4 Sebzeli
Meyve Kokteyli
Sütlaç
Aptamil Sütlü Ballı İrmikli Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Semolina & Honey 250g)
Milupa Sütlü Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Cereal Banana Sleep 125g)
Milupa Sütlü Armutlu Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Cereal Fruit Sleep 125g)
Milupa Sütlü Armutlu Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Fruit Sleep 125g)
Aptamil 2 28,2 gr.
Milupa Sütlü Pirinçli 250gr.
Aptamil Conformil 1
Aptamil Conformil 2
Aptamil Sütlü 7 Tahıllı Elmalı 250g
Milupa 8 Tahıllı Ballı
Milupa Organik Elmalı
Milumil 3 600gr
Milupa Mandalina Üzüm Elma

Türk Pediatri Kurumu’nun 80.Kuruluş yılı nedeniyle 20-21 Ocak 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyumda, basını da çok meşgul eden ve özellikle bebek ve çocuk sağlığı hakkında da çok yorum yapılan Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) içeren gıdalar konusunda bir oturum düzenlenmiş ve konu uzmanlarıyla beraber tartışılmıştır. Bu tartışmalar sonucunda tespitlerimiz ve önerilerimiz aşağıdaki gibidir:

GDO’lu ürünler insan sağlığını tehdit edebilmektedir.


GDO’lu ürün tüketilmesi halinde de insanlarda ve besin zincirindeki diğer tüm canlılarda alerjik reaksiyonlar, antibiyotiklere direnç kazanımı ve hücrelerde istenmeyen değişmeler olabileceği hayvan deneyleriyle ortaya konmuştur. Ayrıca, GDO’lu ürünlerin üretilmesinin de tüketilmesi kadar ülkemiz açısından büyük riskler taşıdığı görülmektedir.


Bebek beslenmesinde anne sütünün birinci seçenek olduğu ve üstünlüğü tartışılmaz bir gerçektir. Biz çocuk hekimleri olarak ancak ve ancak anne sütünün olmadığı veya verilemediği durumlarda hazır bebek mamalarının verilmesini önermekteyiz.


Basında sıklıkla GDO ve bebek beslenmesine yönelik açıklamalar yapılmaktadır. Bu açıklamaların büyük bölümünün çocuk beslenmesi konusunda uzman olmayan kişilerce yapıldığını üzülerek izliyoruz.


Bebek mamaları ve bebek beslenmesi konusunda yapılan haberler üzerine, 1.500 çocuk hekimi üyesi olan Türk Pediatri Kurumu olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapma gereğini duyduk. Çünkü, çocuk beslenmesi gibi oldukça hassas bir konuda özellikle uzman kişilerin yorumunun eksik kalması, halkın kaygı ve şüpheye düşmesine neden olmaktadır.


Avrupa Birliği’nin (AB) bebek mamaları konusundaki kuralları çok net ve kesindir. Avrupa Birliği’nde üretilerek ülkemize ithal edilen bebek mamalarının hiçbir şekilde GDO içermediğini öngörüyoruz. Ancak yine de kanıta ve bilimsel verilere dayanmayan hiçbir bilginin kabul edilmeyeceği inancıyla AB’den ithal edilen ve/veya GDO içermediğine dair inceleme raporu olan, Tarım Bakanlığı’nın da bu konuda onayını almış mamalar, doğaldır ki bu kapsamın dışında değerlendirilmelidir. Genelleme yapıldığında bir “kaos” ortamı oluşmaktadır.


Toplumda bilgi kirliliği oluşturacak ve bebekleri sağlıksız beslenmeye yönlendirebilecek, böyle hassas bir konuda, özellikle sağlık konusunda, daha duyarlı olunması gerektiği açıktır.


Kanıta ve bilimsel verilere dayanan açıklamalar her zaman için daha doğru ve güven vericidir. Bu konuda herkesi duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Kamuoyunun dikkatine.Saygılarımızla,TURK PEDİATRİ KURUMU
Milupa Bilgi Bankası

Aşağıdaki konu başlıklarına tıklayarak bebeğinizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Konu başlıklarının yanındaki sayılar, bu başlık ile ilgili yazılmış makale sayısını belirtir.

Box Bilgi Blocks


Milupa Uzmanları Yanıtlıyor
Milupa Uzmanları Yanıtlıyor