Haberler

Milupa markası olarak, bebek beslenmesi alanındaki yüzyılı aşın tecrübe ve uzmanlığımız ışığında bebeklerin en doğru beslenme olanaklarına ulaşabilmesini birincil önceliğimiz olarak görüyoruz.

Bunun için de yıllardır tüm ürünlerimizi Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yayılmış üretim tesislerimizde bebeklerin en sağlıklı şekilde beslenmesini amaçlayarak üretmekteyiz.

Tüm ürünlerimizi kaliteli tarımsal hammadde temini, üretim, depolama ve dağıtım konularında sarfedilen gayretle, hem Avrupa Birliği hem de ülkemiz kanunlarına uygun bir şekilde tüketicilerimize sunuyoruz.

Ürünlerimizde, sadece Avrupa Birliği Kanunlarına uygun olduğu sertifikalandırılmış hammaddeler kullanılıyor. Tüketicimize sunulmaya hazır ürünlerimiz, geliştirilmiş kontrol sistemleriyle laboratuvarlarımızda GDO açısından, diğer konularda da olduğu gibi test edilmekte ve ancak bundan sonra tüketicilere sunulmaktadır.

Bu nedenle tüm Milupa ürünleri GDO açısından güvenlidir.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için ücretsiz bir şekilde Anne Bebek Kulübü’ndeki Uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Bebeklerin bağışıklığını güçlendirmek için birçok klinik çalışma yapan Milupa, bebeklerin sağlıklı ve güvenilir beslenmeleri konusunda maksimum hassasiyet göstermektedir.

Sıkça Sorulan SorularTarım Bakanlığı' ndan alınmış en güncel raporları aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:Aptamil 1 350g & Aptamil 2 900g.pdf
Aptamil 1 900g & Pre aptamil 350g.pdf
Aptamil 3 350g.pdf
analiz ön yazı_tahıllar.pdf
Aptamil Sütlü 5 Meyveli Kaşık Maması (Aptamil Milk Cereal 5 Fruit 250g)
Aptamil Sütlü Biskuvili Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Biscuit 250g)
Aptamil Sütlü Armutlu & Portakallı Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Pear 250g)
Aptamil Sütlü Tahıl Karışımı Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Rice Corn Pre 250g)
Aptamil Sütlü Ballı İrmikli Kaşık Maması ( Aptamil Milk Cereal Semolina & Honey 250g)
Milupa Sütlü Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Cereal Banana Sleep 125g)
Milupa Sütlü Armutlu Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Cereal Fruit Sleep 125g)
Milupa Sütlü Armutlu Muzlu Kaşık Maması (Milupa Milk Fruit Sleep 125g)
Aptamil 1 350 gr.
Aptamil 22 28,2 gr.
Aptamil 2 900gr.
Aptamil Sütlü 5 Meyveli Kaşık Maması
Aptamil Junior 300 gr.
Milupa Sütlü Pirinçli 250gr.
Aptamil Junior 500 ml
Aptamil Conformil 1
Aptamil Conformil 2
Aptamil Pre 100 ml
Milupa 7 Tahıllı
Milupa 8 Tahıllı Ballı
Milupa Organik Elmalı
Aptamil 1 350gr
Milumil 3 600gr
Milupa Mandalina Üzüm Elma

Türk Pediatri Kurumu' nun GDO hakkındaki yazısı için tıklayınız.

Türk Pediatri Kurumu’nun 80.Kuruluş yılı nedeniyle 20-21 Ocak 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyumda, basını da çok meşgul eden ve özellikle bebek ve çocuk sağlığı hakkında da çok yorum yapılan Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) içeren gıdalar konusunda bir oturum düzenlenmiş ve konu uzmanlarıyla beraber tartışılmıştır. Bu tartışmalar sonucunda tespitlerimiz ve önerilerimiz aşağıdaki gibidir:

GDO’lu ürünler insan sağlığını tehdit edebilmektedir.


GDO’lu ürün tüketilmesi halinde de insanlarda ve besin zincirindeki diğer tüm canlılarda alerjik reaksiyonlar, antibiyotiklere direnç kazanımı ve hücrelerde istenmeyen değişmeler olabileceği hayvan deneyleriyle ortaya konmuştur. Ayrıca, GDO’lu ürünlerin üretilmesinin de tüketilmesi kadar ülkemiz açısından büyük riskler taşıdığı görülmektedir.


Bebek beslenmesinde anne sütünün birinci seçenek olduğu ve üstünlüğü tartışılmaz bir gerçektir. Biz çocuk hekimleri olarak ancak ve ancak anne sütünün olmadığı veya verilemediği durumlarda hazır bebek mamalarının verilmesini önermekteyiz.


Basında sıklıkla GDO ve bebek beslenmesine yönelik açıklamalar yapılmaktadır. Bu açıklamaların büyük bölümünün çocuk beslenmesi konusunda uzman olmayan kişilerce yapıldığını üzülerek izliyoruz.


Bebek mamaları ve bebek beslenmesi konusunda yapılan haberler üzerine, 1.500 çocuk hekimi üyesi olan Türk Pediatri Kurumu olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapma gereğini duyduk. Çünkü, çocuk beslenmesi gibi oldukça hassas bir konuda özellikle uzman kişilerin yorumunun eksik kalması, halkın kaygı ve şüpheye düşmesine neden olmaktadır.


Avrupa Birliği’nin (AB) bebek mamaları konusundaki kuralları çok net ve kesindir. Avrupa Birliği’nde üretilerek ülkemize ithal edilen bebek mamalarının hiçbir şekilde GDO içermediğini öngörüyoruz. Ancak yine de kanıta ve bilimsel verilere dayanmayan hiçbir bilginin kabul edilmeyeceği inancıyla AB’den ithal edilen ve/veya GDO içermediğine dair inceleme raporu olan, Tarım Bakanlığı’nın da bu konuda onayını almış mamalar, doğaldır ki bu kapsamın dışında değerlendirilmelidir. Genelleme yapıldığında bir “kaos” ortamı oluşmaktadır.


Toplumda bilgi kirliliği oluşturacak ve bebekleri sağlıksız beslenmeye yönlendirebilecek, böyle hassas bir konuda, özellikle sağlık konusunda, daha duyarlı olunması gerektiği açıktır.


Kanıta ve bilimsel verilere dayanan açıklamalar her zaman için daha doğru ve güven vericidir. Bu konuda herkesi duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Kamuoyunun dikkatine.Saygılarımızla,TURK PEDİATRİ KURUMU
Milupa Bilgi Bankası

Aşağıdaki konu başlıklarına tıklayarak bebeğinizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Konu başlıklarının yanındaki sayılar, bu başlık ile ilgili yazılmış makale sayısını belirtir.

Box Bilgi Blocks


Milupa Uzmanları Yanıtlıyor
Milupa Uzmanları Yanıtlıyor